Dieta dla diabetyków - jadłospis

Zbilansowana i odpowiednio dobrana dieta stanowi jeden z fundamentalnych czynników, mających wpływ na leczenie cukrzycy. Prawidłowo skomponowany plan żywieniowy odgrywa kluczową rolę w organizmie osoby chorej na cukrzycę, odpowiadając za stężenie glukozy i hemoglobiny glikowanej. Aby mieć pewność, że dieta nie stanowi żadnego zagrożenia dla Twojego zdrowia, skorzystaj z indywidualnie opracowanego przez specjalistów ds. żywienia planu.
Sprawdź oferte

Czym jest dieta z niskim ig? | Online

Aby zrozumieć istotę diety z niskim ig, należy rozwinąć samo pojęcie indeksu glikemicznego. Jest to procentowo oszacowana wartość, która określa poziom glukozy we krwi po 2-3 godzinach od spożycia produktów żywnościowych. Otrzymaną wartość porównuje się do węglowodanów w postaci czystej glukozy. Indeks pokazuje w ten sposób, jak organizm reaguje na określone składniki. Te, o wysokim indeksie glikemicznym, szybko ulegają strawieniu, co warunkuje intensywny wzrost, a potem gwałtowny spadek poziomu cukru we krwi. Taka reakcja organizmu jest więc szczególnie niebezpieczna dla cukrzyków.

Układanie diety na cukrzycę

Jeżeli chorujesz na cukrzycę lub borykasz się ze skokami glukozy, warto zdecydować się na dietę dla diabetyków. Jadłospis, jaki przygotowują nasi eksperci, opracowywany jest w sposób indywidualny. Pamiętamy o tym, że wartości indeksu glikemicznego w określonych produktach często nie są stałe i zależą np. od stopnia obróbki cieplnej, czy poziomu dojrzałości owoców. Uwzględniając wszystkie niezbędne aspekty, tworzymy zbilansowany, bezpieczny plan żywieniowy.

Skuteczna dieta dla diabetyków - jadłospis

Układanie diety na cukrzycę powinno leżeć w rękach specjalistów ds. żywienia i doświadczonych dietetyków. Warto mieć świadomość, że plan żywieniowy, tworzony w oparciu o IG, korzystnie wpływa zarówno na metabolizm węglowodanów, jak i poziom lipidów we krwi. Oferowana przez nas dieta z niskim ig online to gwarancja indywidualnego podejścia do pacjenta, łatwości w przyrządzaniu i smacznych posiłków.